Home O nás10 prikázaníDatabáza článkovDiskusiaPoradňaSúťaže


Registrácia >>
 
Home Linky Faq Partneri
Faq
Čo je to Kry sa?
Projekt KRY SA! je zameraný na zvýšenie povedomia bežných užívateľov o bezpečnostných rizikách spojených s používaním internetu, internet bankingu či počítača všeobecne.

Prečo tento projekt vznikol?
Hlavným motivátorom vzniku projektu Kry sa! boli výsledky prieskumu realizovaného spoločnosťou Neopublic, z ktorého vyplynulo, ža drvivá vačšina užívateľov považuje internet za bezpečné médium a prácu s ním za bezrizikovú. Internet však zïaleka bezpečný nie je a pri práci s ním hrozí používateľovi napadnutie počítača nebezpečným softvérom, vyzradenie súkromných informácií, či strata dát. Projekt Kry sa! by mal bežných ľudí pracujúcich s počítačmi účinne informova? o tom, aké hrozby mu v súčasnosti hrozia, ako sa im vyhnúť a ako im účinne predchádzať.

Čo je cieľom projektu Kry sa! ?
Cieľom projektu je zvýšenie povedomia bežných užívateľov o počítačovej a internetovej bezpečnosti a zavedenie základných návykov pre bezpečnú prácu s internetom a počítačmi všeobecne.

Ako dlho bude projekt trvať?
Projekt Kry sa! bol spustený 28. februára a potrvá do polovice apríla. Táto webstránka, zhromažďujúca informácie z oblasti počítačovej bezpečnosti zostane pre referenčné účely v prevádzke aj naďalej.

Na akých miestach je projekt Kry sa! prezentovaný?
V rámci projektu Kry sa! sú naplánované nasledujúce mediálne výstupy:- odborné články v tlačených médiách- tematická rubrika s rozhovormi v Rádiu Expres- odborné príspevky k jednotlivým témam projektu v televízii TA3

Kto a ako sa na projekte podieľa?
Projekt pripravuje a zastrešuje agentúra Neopublic v spolupráci s odborným garantom - IT Asociáciou Slovenska (www.itas.sk). Nad projektom prevzalo záštitu a podporilo ho Ministerstvo dopravy pošt a telekomunikácií (http://www.telecom.gov.sk).

Mám bezpečnostný problém/otázku, na koho sa mám obrátiť?
S vašimi bezpečnostnými problémami či otázkami sa možete obrátiť na našich expertov v tzv. PORADNI projektu Kry sa! Urobiť tak možete kliknutím na položku PORADŇA v menu na ľavej strane. Sem možete zadať svoju otázku a naši experti ju aj s odpoveďou uverejnia na tejto stránke.
Copyright © 2006 ITAS. Všetky práva vyhradené!
Vyrobila © A2Group v systéme dynamo2.
ITAS MDPT Tatra banka T-Com IBM KPMG Zoznam.sk eTrend PC REVUE Radio Expres TA3