Vyzerá to ako komplikovaná a náročná úloha, ale nemusí to tak byť. Google má totiž nástroj, presnejšie službu, ktorá vám pomôže spoľahlivé telefóny a tablety odporučiť.

Nástroj sa volá Enterprise Recommended, je to bezplatná webová služba, respektíve pomerne prísny certifikačný program. Telefóny (a tablety) na báze Androidu, ktoré sú pomocou neho odporúčané, musia spĺňať pomerne veľa softvérových aj hardvérových požiadaviek. Napríklad musia využívať Android 8.0+, musia mať 64-bitovú architektúru, procesor s frekvenciou minimálne 1,4 GHz, RAM musí byť minimálne 2 GB a podobne.

Konkrétne požiadavky sú aj na používateľské rozhranie, a Google podmieňuje odporúčania mobilu aj  pravidelnými bezpečnostnými aktualizáciami operačného systému Android. Tie musí výrobca uvoľniť pre konkrétny model maximálne do 90 dní od ich vydania. Všetky podmienky, ktoré musia telefóny spĺňať, nájdete na tomto odkaze.

Mnohé požiadavky limitujú veľkých výrobcov, ktorí telefóny, respektíve používateľské rozhranie výrazne upravujú, preto medzi odporúčanými nenájdete napríklad ani jeden Samsung. To však neprekvapí, pretože z približne 7-tisíc hodnotených telefónov a tabletov dostalo zatiaľ tento exkluzívny bezpečnostný certifikát necelých 90.

Porozumeli ste obsahu článku správne? Otestuj sa!

/
Na aký účel slúži Enterprise Recommended od spoločnosti Google?
Ktoré zariadenie môže spĺňať hardvérové požiadavky Enterprise Recommended od spoločnosti Google?
Vychádzajte z informácií v článku
Certifikačný program Enterprise Recommended hodnotí iba mobilné telefóny.
Bezpečnostný certifikát získalo približne 7-tisíc hodnotených telefónov.
Mobilné zariadenie využívajúce Android 9.0 spĺňa požiadavku na operačný systém.
Medzi kritériami na vydanie bezpečnostného certifikátu sú aj požiadavky na používateľské rozhranie.
Skontrolovať odpovede